Zápis do MŠ proběhne ve dnech - pondělí 6.5.2024 od 13:00 do 17:00 hod. a v úterý 7.5.2024 od 13:00 … více informací
Zavřít
Zpět

Sovičky

Pastelky na dopravním hřišti

Středa, 18.05.2022

Co máš dělat na červenou, když se kolem auta ženou? Na chodníku klidně stát, do silnice nevbíhat. A když svítí zelená,  co to děti znamená? Malí jako velicí mohou přejít silnici. 

Více informací

Výlet do Duchcova

Středa, 18.05.2022

Děti z Pastelek si prohlédly nádvoří zámku v Duchcově, prošly se po náměstí s radnicí. Kašna a morový sloup zdobený soškami se dětem moc líbil. Prošly se zámeckou zahradou a v kině Lípa shlédly divadelní představení  Dášeňka čili život štěněte divadelního souboru TUDLE NUDLE.  

Více informací

Kouzla a čáry čarodějnice Máry

Středa, 27.04.2022

Ježibaba s námi tančí, chce si užít dnešní noc. Sukni zvedá nad kolena a těší se na půl noc. 

Více informací

MDVV Lidice 2022

Středa, 13.04.2022

Děti se byly podívat na ZUŠ v Moskevské ulici v Mostě na dětské výtvarné výstavě Lidice 2022. Prohlížely si umělecká díla a projevovaly svou tvořivost a fantazii. Vyprávěly, co jim díla připomínají. Nejvíce děti zaujali roboti např. robot kočka nebo uklízeč. Na závěr plnily různé úkoly a roboty si…

Více informací

Den zvířátek a Velikonoce

Středa, 13.04.2022

Dnešní návštěva dětí na ZŠ profesora Zd. Matějčka v Mostě a barvení velikonočních kraslic.  V ošatce mám vajíčka, co mi snesla slepička. Jsou tak krásně malované, nebo pěkně bílé, jen si vemte koledníci, které jsou vám milé. 

Více informací

Kniha - studnice moudrosti

Pondělí, 28.03.2022

Děti tento týden navštívily městskou knihovnu v Mostě.  Vyslechly si naučný příběh O špačkovi Kamilovi, který neuměl létat a vedly o příběhu rozhovor. Osvojily si důležitost knihy a vysvětlily si, co znamená studnice moudrosti. V knihovně si také mohly prohlédnout voliéry s ptáčky. 

Více informací

Návštěva 15.ZŠ

Pondělí, 28.03.2022

Děti se byly podívat na základní škole v Mostě, J.A. Komenského. Prohlédly si školní družiny, tělocvičny, přípravné i první třídy.  Podívaly se, jak vypadá hodina matematiky i českého jazyka. Děti počítaly, vytleskávaly slabiky s paní učitelkou a určovaly počáteční hlásky, procvičily si říkanky.  Da…

Více informací

Návštěva 10.ZŠ

Pondělí, 28.03.2022

Děti si prohlédly prostory 10. základní školy. Navštívily kamarády z prvních tříd a vyzkoušely si být na chvíli také školáky - hlásily se v lavici, počítaly, procvičily si geometrické tvary, ale také si prohlédly strašilky a motýly.  Za dobré výkony dostaly odměny. 

Více informací

Výlet na Benediktu - "Jarní putování". Povolání

Úterý, 15.03.2022

Děti byly na celodenním výletu na Benediktu za "Jarním putováním", kde plnily různé úkoly na stanovištích a dostaly odměny. V rámci tematického celku - Povolání, kdo co čím a z čeho si děti zahrály na kadeřnici, kuchaře, opraváře, švadlenu, na zahradníka... Pracovaly s keramickou hlínou, se dřevem. …

Více informací

Jak to bylo o Masopustu

Čtvrtek, 24.02.2022

Děti se seznámily s tradicemi Masopustu. Vytvořily si masky podle své představy. Tvořily koláčky, jitrnice. Vysvětlily si, co znamená např. popeleční středa, tučný čtvrtek.  Naučily se nové říkanky o Masopustu, píseň "Já jsem Muzikant". Píseň pohybově ztvárnily, zahrály na rytmické nástroje, naučily…

Více informací
Přejít na stránku: 124

UZAVŘENÍ MŠ V DOBĚ LETNÍCH PRÁZDNIN 2024

Úterý, 14.05.2024

Kliknutím na nadpis článku zobrazíte více informací.

Více informací

KONCERT PRO STROMY II.

Pondělí, 06.05.2024

Děkujeme všem rodičům a dětem, kteří s námi na mosteckém jezeře strávili hezké odpoledne. Označili jsme si společně strom, zazpívali písně a na  děti čekalo plnění úkolů a samozřejmě odměny.

Více informací

Pálení čarodějnic

Pondělí, 06.05.2024

Čáry, máry, láry, fáry, ježibaby už jsou tady. Vaří skvělé lektvary vyčarují cokoli.

Více informací